30 września 2016r.
Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz piąty świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Jak wykazała kolejna edycja, zarówno jedni, jak i drudzy świetnie się przy tym bawili. Akcja polegała na przeprowadzaniu krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Ich skład tworzyli sami uczniowie, a na lekcjach nauczyciele. Najczęściej to uczniowie przepytywali pracowników szkoły zgodnie z mottem: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Egzaminy wywoływały dużo emocji zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Wybraliśmy też spośród wszystkich Tabliczkowych Ekspertów. W grupie uczniów klas 4-6 I miejsce zdobył Błażej Żegarski, który obronił tytuł z zeszłego roku, II miejsce zajęła Anna Mosoń, III miejsce- Łukasz Kukla. W kategorii uczniów klas 3 - I miejsce zdobył Jakub Więcek, II - Tomasz Sierny, III - Dawid Leliński.
Wśród pracowników szkoły niepokonana okazała się pani Katarzyna Zabieglińska, która również w ubiegłym roku była mistrzynią! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już czekamy na kolejne święto!!!