28 i 29 października 2016.
Wiolinki na dwóch festiwalach!

Dni 28 i 29 października 2016 roku były dla ZW "Wiolinki" czasem wytężonej pracy i niepewności, jak zakończą się udziały w dwóch festiwalach: Wojewódzkich XIV Spotkaniach Artystycznych Ballo w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach i Koncercie Finalnym Ogólnopolskiego VIII Festiwalu Rytm Pro Arte w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" w Gliwicach, do którego należało się wcześniej zakwalifikować. W obu przypadkach konkurencja była ogromna, a ostateczne wyniki różniły się dosłownie jednym lub paroma punktami pomiędzy uczestnikami. Dlatego wszystkie dzieci zasłużyły na gratulacje i podziękowanie, bo miały odwagę zmierzyć się z gigantami! A oto wyniki: zdobywcą Grand Prix Wojewódzkich XIV Spotkań Artystycznych Ballo w Żorach został Piotr Wdowczyk, zaś w Koncercie Finalnym VIII Festiwalu Rytm Pro Arte w Gliwicach - grupa starsza Zespołu Wokalnego "Wiolinki", w składzie: Anna Janulek, Dominika Filipek, Lidia Czerwińska, Anna Cyrulik, Julia Kwieć i Jane Górecka, wywalczyła wyróżnienie, a solista Piotr Wdowczyk zajął 4 miejsce w kategorii młodzieżowej. Uczestników do festiwali przygotowali Henryka i Jakub Moroń. Opiekunowie serdecznie dziękują Rodzicom, za podwiezienie dzieci do Żor i Gliwic.