Jesteś w: www.sp12jastrzebie.neostrada.pl » Kadra

25 października 2016r.

Podsumowanie akcji "Nie bądź wielbłądem"

W trosce o naszych uczniów wychowawczynie świetlicy przeprowadziły akcję „Nie bądź wielbłądem”. Ważone były plecaki uczniów klas I-VI.
Następująca liczba uczniów w klasach I-III miało plecak cięższy niż 3kg: I A - 4 os., II A - 12 os. w tym jedno dziecko miało plecak ważący 5 kg, II B - 4 os., II C - 11 os., II D - 5 os., II E – 5 os., II F – 2 os., III A - 8 os., III B - 10 os. w tym troje dziecko miało plecak ważący 5 kg, III C - 10 os., III D - 8 os., III E – 10 os, III F – 16 os. tym jedno dziecko miało plecak ważący 5,5 kg. Następująca liczba dzieci w starszych klasach miała tornistry cięższe niż 5 kg: IV A - 10 os., IV B - 6 os., IV C - 8 os. w tym jedno dziecko miało plecak ważący 8kg, V A - 2 os., V B - 2 os., V C - 8 os., V D – 10 os., VI A - 7 os. w tym jedno dziecko miało plecak ważący 8kg, VI B - 7 os., VI C - 11 os.
Razem 176 uczniów miało nadbagaż, w tym aż 105 osób z klas I-III. W ramach akcji w klasach pierwszych przeprowadzona została pogadanka z prezentacją multimedialną. Uczniowie klas starszych zostali zapoznani z tą prezentacją w latach poprzednich. Wszystkie dzieci zostały pouczone, o negatywnym wpływie noszenia zbyt ciężkich plecaków oraz na co muszą zwrócić uwagę, aby wyeliminować nadbagaż. Rodzice tych uczniów zostali poinformowani jak ciężki plecak miało ich dziecko.