26-27 kwietnia 2017r.
II Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla Barbary

W dniach 26 i 27 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla Barbary. Turniej zorganizowany został przez panią Elżbietę Winiszewską-Bafia, Zarząd Osiedla Barbary oraz pana Krzysztofa Mrozka. Był on przygotowany z myślą o uczniach szkół podstawowych z Jastrzębia-Zdroju. Odbywał się z podziałem na dwie grupy wiekowe. Dnia 26 kwietnia zmierzyli się szachiści z klas 1 – 3.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Zając (1a), Szymon Maciaszek (2e), Adrian Ignacok (2e), Mateusz Majnusz (3a), Dawid Schumann (3b), Tymoteusz Sajdak (3b), Jakub Więcek (3b) oraz Krystian Herok (3b). Natomiast 27 kwietnia partie szachowe rozgrywali uczniowie klas 4 – 6. W tym dniu naszą szkołę reprezentowali: Kacper Skop (4c), Oliwia Czerwińska (5b), Paulina Pikuła (5b), Kacper Woś (5c)

Wyniki klasyfikacji:
Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce – Maciej Adamczyk - SP 10
II miejsce – Michał Lazar - SP 3
III miejsce – Mateusz Dytkowski - SP 10
IV miejsce – Dawid Schumann - SP 12
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce – SP 10
II miejsce – SP 3
III miejsce – SP 12
IV miejsce – SP 5
I miejsce – Oliwia Czerwińska - SP 12
II miejsce – Łukasz Jerc - SP 5
III miejsce – Weronika Cichoń - SP 18
IV miejsce – Kacper Woś – SP 12
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce – SP 12
II miejsce – SP 5
III miejsce – SP 18
IV miejsce – SP 10

W tym roku Puchar Przechodni otrzymała nasza szkoła, która zajęła najwyższą lokatę po dwudniowych zmaganiach. Gratulujemy młodym szachistom!
Dziękujemy wszystkim, którzy po raz kolejny wsparli naszą imprezę sportową zarówno organizacyjnie jak i rzeczowo: Zarządowi Osiedla Barbary oraz Fundacji Impuls Fabryka Kreatywności, które reprezentował pan Paweł Jagodziński, sędziemu turnieju panu Krzysztofowi Mrozek , radnemu RM panu Józefowi Kubera, Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”, Jastrzębskiemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji, MOSiR-owi oraz Radzie Rodziców naszej szkoły.
Okazane przez Państwa wsparcie po raz kolejny wywołało wiele radości oraz uśmiech na twarzach szachistów i udowodniło, że wokół nas są ludzie, którzy chętnie wspierają nauczycieli i wychowawców w rozwijaniu pasji młodego człowieka.
Więcej zdjęć z turnieju dostępnych jest na stronie internetowej Osiedla Barbary.