Szkoła Współpracy

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Projekt rozpoczął się w marcu 2013r. i potrwa do końca lutego 2015 roku. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty.Zapraszamy do odwiedzenia strony www.szkolawspolpracy.pl , gdzie dowiecie się więcej na ten temat.

Harmonogram projektu

A oto działania, które podjęliśmy w ramach projektu...

Przerwy z głową

Dyżury Rodziców

25 listopada 2014r.

Wspólna Szafa

25 listopada 2014r. rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły połączyło niezwykłe przedsięwzięcie pod hasłem „Wspólna szafa”. W trakcie spotkania można było sprzedać bądź kupić używane, a wciąż bardzo atrakcyjne, przedmioty codziennego użytku. Chętni mogli nabyć książki, ubrania, zabawki, gry oraz sprzęt sportowy w bardzo korzystnych cenach. Szkoda, że na imprezę przybyło niewiele osób w charakterze kupujących. Pośród przygotowanych przez rodziców stoiskach można było wyłowić niejedną perełkę! Spotkanie umilały ciekawe warsztaty „Poznaj tradycje i modne sposoby składania serwetek” przygotowane przez panią Urszulę Wiraszkę oraz zajęcia pana Dariusza Targosza „Karaoke – każdy śpiewać może”. W trakcie imprezy można było również kupić piękne ozdoby świąteczne oraz kartki bożonarodzeniowe przygotowane w pracowni rękodzieła „Artystyczne inspiracje” pod przewodnictwem Ireny Gregorczyk. Można też było samodzielnie wykonać kartkę bożonarodzeniową pod okiem p. I. Gregorczyk.

28 kwietnia 2015 r.
Sprzątanie naszego świata

28 kwietnia 2015r. o godz. 16.30, na przekór pogodzie, społeczność naszej szkoły połączyło kolejne pożyteczne i dające dużo radości działanie. Mowa o „Sprzątaniu naszego świata” w ramach projektu „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Wśród śmiechu ,wyposażeni w szpadle, łopaty i miotły, ruszyliśmy do działania. Podzieleni na mniejsze grupy uporządkowaliśmy m.in. trybuny przy boisku szkolnym, chodnik przy parkingu czy też rabatki przed wejściem do budynku szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, pracownikom szkoły oraz uczniom. W szczególności gorące podziękowania należą się: p. Grochowalskiej, p. Hołówko, p. Hudobie, p. Kasińskiej, p. Kękuś, p. Kneź, p. Kokot, p. Kulczyńskiemu, p. Łastówce, p. Małkińskiej, p. Miśkowiec, p. Noszczyk, p. Olewicz, p. Piechockiej, p. Prygiel, p. Pyzik, p. Rutkowskiej, p. Załęskiej, p. Ziętarze – Góreckiej.