Jesteś w: www.sp12jastrzebie.neostrada.pl » Kadra

21 października 2016r.

Młodzi szachiści na start

W dniach 17 i 18 października 2016r. w naszej szkole odbył się turniej szachowy „Młodzi szachiści na start” zorganizowany przez panią Elżbietę Winiszewską – Bafia oraz pana Krzysztofa Mrozka. Był on przygotowany z myślą o uczniach szkół podstawowych z Jastrzębia-Zdroju. Nagrody w turnieju ufundowała firma MBM Magdalena Byczyńska, Marcin Stryczek z Jastrzębia-Zdroju. Zdobywcy miejsc 1-3 otrzymali statuetki oraz medale, natomiast zwycięskie szkoły statuetki i dyplomy. Sponsor nagrodził także każdego uczestnika turnieju medalami pamiątkowymi. Dnia 17 października w turnieju uczestniczyło 40 zawodników (klasy 1-3), natomiast 18 października 35 uczniów (klasy 4-6) z siedmiu jastrzębskich szkół. Naszą szkołę w Turnieju Szachowym reprezentowali: Klasy 1 – 3: Dawid Schumann (3b), Tymoteusz Sajdak (3b), Wiktor Zając (3d), Michał Maciejewski (3d) oraz Jakub Zając (1a) Klasy 4 – 6: Oliwia Czerwińska (5b), Paulina Pikuła (5b), Kacper Woś (5c), Zuzanna Zając (5c).

Wyniki klasyfikacji indywidualnej klas 1-3: I miejsce – Dawid Schumann z SP 12 II miejsce – Kacper Zalewski z SP 9 III miejsce – Szymon Kucharski z SP 5

W klasyfikacji drużynowej na podium znalazły się szkoły: I miejsce – SP 9 II miejsce – SP 5 III miejsce – SP 12

Wyniki klasyfikacji indywidualnej klas 4-6: I miejsce – Zuzanna Adamczyk z SP 6 II miejsce – Dawid Drobny z SP 10 III miejsce – Czerwińska Oliwia z SP 12

Drugiego dnia na podium znalazły się szkoły: I miejsce – SP 12 II miejsce – SP 6 III miejsce – SP 10

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę sportową: firmie MBM (fundatorowi nagród), sędziemu turnieju Krzysztofowi Mrozkowi (za sędziowanie i wypożyczenie sprzętu szachowego niezbędnego do przeprowadzenia turnieju) oraz Radzie Rodziców naszej szkoły za zorganizowanie poczęstunku dla młodych szachistów.