4 kwietnia 2017r.
Święto Teatru Małego

Podczas Święta Teatru Małego Widza w WCK uczniowie klas 2c i 2d zobaczyli premierowy spektakl „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów Teatru Szydełko. W programie były również warsztaty teatralne dla publiczności oraz rozmowy w kuluarach na mini bankiecie. Młodzi aktorzy z Teatru Szydełko działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury postanowili zapoznać widzów z historią Marii Kownackiej opowiadającą o losach zabawnego ludzika z plasteliny. To pełna uroku opowieść o przyjaźni, przygodzie, pracowitości i pokorze. Pełne wartościowego przesłania przedstawienie z pewnością trafiło w gusta najmłodszej i nieco starszej publiczności. Do tego piękne, kolorowe kostiumy, scenografia i wykorzystanie elementów czarnego teatru sprawiły, że widzowie przenieśli się w bajkowy świat bohaterów. Było wesoło, kolorowo i wielu z nas mogło wystąpić na scenie w trakcie ćwiczeń aktorskich.