Jesteś w: www.sp12jastrzebie.neostrada.pl » Kadra

16 września 2016r.

Sprzątanie Świata

16 września 2016 r. uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2016”. Hasło przewodnie w tym roku brzmiało: „Podaj dalej... drugie życie od-padów". Głównym przesłaniem akcji było: promowanie posza-nowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie uczniów o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by od-pad za szybko nie trafił na wysypisko! W tym roku szkolnym odstąpiliśmy od zbierania śmieci wokół szkoły, natomiast uczniowie klas 4-6, włączając się w międzynarodową akcję przynieśli drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka ZSEE to nie tylko jednorazowa akcja, chociaż w tym dniu skupiliśmy się na zbiórce telefonów komórkowych, ale oczyszczanie środowiska ze zużytych sprzętów trwa cały rok szkolny.
Koordynator szkolnej akcji D. Błaszczok