21 kwietnia 2017r.
Sukces uczniów podczas Miejskiego Konkursu Informatycznego

Podczas odbywających się w naszej szkole rekolekcji odbył się szkolny etap Konkursu Informatycznego dla klas 4-6 który co roku organizuje Pan Łukasz Wolner.  Konkurs ten składa się z 2 części:

1. pierwsza część teoretyczna polega na odpowiedzi na pytania otwarte i zamknięte;

2. część druga to ćwiczenia praktyczne na komputerze.

Na konkurs zgłosiło się 8 uczniów naszej szkoły, z których największą ilość punktów zdobyło 3 uczniów:

I miejsce (49 pkt.): Bartosz Adamski z klasy 6b;

II miejsce (48,5 pkt.): Paulina Pikuła z klasy 5b;

III miejsce (48 pkt.): Krzysztof Ptaszyński z klasy 6c.

Uczniowie dodatkowo reprezentowali naszą szkołę podczas Miejskiego Konkursu Informatycznego, w którym rywalizują najlepsi uczniowie szkół podstawowych Jastrzębia-Zdroju. Konkurs ten również podzielony jest na 2 etapy: pierwszy etap składał się z 65 pytań teoretycznych i tylko 10 uczniów z największą ilością punktów dopuszczona jest do części finałowej (cała trójka znalazła się w gronie najlepszych). W drugim etapie uczniowie muszą wykazać się dobrą znajomością obsługi komputera tworząc m.in. plakat, stronę www, wykresy w programie Excel czy prezentację multimedialną. Również w tej części nasi uczniowie nas nie zawiedli zdobywając następujące miejsca:

II miejsce: Krzysztof Ptaszyński;

III miejsce: Paulina Pikuła;

V miejsce: Bartosz Adamski.

Wszystkim uczniom oraz Panu Łukaszowi Wolnerowi serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Bartosz Adamski: I miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym:

Paulina Pikuła: II miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym oraz III miejsce w Miejskim Konkursie Informatycznym:

Krzysztof Ptaszyński: III miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym oraz II miejsce w Miejskim Konkursie Informatycznym: