17 marca 2017r.
Dzień Św. Patryka.

„Zielono mi i spokojnie. Zielono mi...” to właśnie ten utwór, do którego słowa napisała Pani Agnieszka Osiecka mógł rozbrzmiewać w uszach naszych uczniów kiedy to 17 marca kolejny raz obchodziliśmy narodowe święto Irlandii czyli Dzień Św. Patryka. Tradycją w naszej szkole stało się noszenie zielonych ubrań w tym szczególnym  dniu.

W trakcie lekcji języka angielskiego uczniowie mieli okazję wysłuchać  ciekawych legend według których św. Patryk dzięki modlitwie przepędził z Irlandii węże. Mówi się, że używał trójlistnej koniczyny dla wyjaśnienia pojęcia Trójcy Świętej.

W tym roku w klasach 2f i  5a największa liczba uczniów pojawiła się w szkole ubranych na zielono. Jednak to najmłodsi uczniowie z klasy 1a nie mieli sobie równych w tej kwestii. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspólną zabawę. Następny „Zielony Dzień” już za rok!