Skontaktuj się z Nami

Jesteś w: www.sp12jastrzebie.pl » AktualnościZAWOŁANIE:

"Stań na wysokości zadania i osiągaj szczyty swoich możliwości"MENU:

» Aktualności 

20 marca 2017r.
Kolejna edycja projektu kidSPEAK już za nami...

 

            Tydzień  spędzony z Kanią Putri z Indonezji minął zdecydowanie za szybko… Uczniowie zżyli się z wolontariuszką, która  zapoznawała ich z niezwykle ciekawą kulturą swojego kraju, opowiadała o przyrodzie i  życiu w odległych krańcach świata. To właśnie w trakcie zajęć z Kanią uczniowie dowiedzieli się, że Indonezja jest największym krajem wyspiarskim i czwartym najludniejszym krajem na świecie.

             Uczniowie początkowo nieco skrępowani z dnia na dzień nabierali coraz więcej odwagi i pewności siebie. Z ogromną ciekawością  dopytywali o kuchnię Indonezyjską czy piękny tradycyjny Batik. Z niedowierzaniem wysłuchiwali informacji na temat systemu szkolnictwa w Indonezji i wcale nie byli zachwyceni faktem, że Indonezyjscy uczniowie chodzą do szkoły od poniedziałku do soboty i zaczynają swój dzień w szkole o 7:15, a nawet 6:30. Mało tego, w każdy poniedziałkowy poranek odbywa się uroczysta ceremonia flagi.

            Nie obyło się również bez zaskakujących i humorystycznych sytuacji. Sposób ‘produkcji’ najdroższej kawy na świecie, czy „szkółka” dla osieroconych orangutanów bardzo przypadły do gustu naszym najmłodszym.

            Uczniowie stanęli na wysokości zadania i już przed przyjazdem wolontariuszki zaczęli przygotowania do spotkania, biorąc udział w nagraniu filmu dotyczącego naszej szkoły. Co więcej chłopcy pamiętali o złożeniu życzeń z okazji Dnia Kobiet, nie obeszło się bez kwiatów, słodkości i pięknej kartki z życzeniami.

            Ale KidSPEAK to nie tylko prezentacje w trakcie lekcji… to rozmowy w czasie przerw, to wspólne zdjęcia, zabawy i nawiązane kontakty, które z pewnością zaowocują w przyszłości. To również doskonała możliwość sprawdzenia samych siebie, swoich umiejętności językowych i wiedzy o tak odległym miejscu jakim jest Indonezja. Z łezką w oku będziemy wspominać intensywny czas spotkań z Kanią, ale mamy wielką nadzieję na kolejne edycje projektu w przyszłości.

 

 

 

 

   

© 2004 - 2005 Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jerzego Kukuczki w Jastrzębiu-Zdroju