26 września 2014r.

Czterdzieste urodziny

W końcu nadszedł dzień, na który tak długo czekaliśmy, dzień, do którego przygotowywaliśmy się przez ostatni rok, realizując projekt obchodów jubileuszu. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za tak liczne przybycie na uroczystość. W szczególności chcemy podziękować Prezydentowi Marianowi Janeckiemu, Zastępcy Prezydenta Krzysztofowi Baradziejowi, Radnej Wojewódzkiej, Honorowej Profesor Oświaty, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. Ks. prof. J. Tischnera Annie Hetman, Radnym Rady Miasta: Annie Toborowicz, Damianowi Gałuszce, Radnemu Rady Miasta i Przewodniczącemu Zarządu Osiedla Barbary Pawłowi Jagodzińskiemu, Naczelnikowi Wydziału Edukacji Andrzejowi Pawłowskiemu, Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Henryce Krypczyk, Dyrektorom jastrzębskich placówek oświatowych, Wikariuszowi Biskupiemu ks. Markowi Szkudło, Proboszczowi Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Antoniemu Pudlikowi, Proboszczowi Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej ks. Antoniemu Stefańskiemu, Rodzicom naszych uczniów a wśród nich Przewodniczącemu Rady Rodziców Krzysztofowi Sobczykowi, Emerytom i byłym pracownikom, a wśród nich Dyrektor szkoły w latach 1977- 1999 Mirosławie Kubielas. Dziękujemy przyjaciołom szkoły reprezentującym organizacje, instytucje: Romanowi Foksowiczowi - Dyrektorowi Biura Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Krzysztofa Gadowskiego, Krzysztofowi Rodziewiczowi - Dyrektorowi ds. Strategii Rynkowej, Kontroli Realizacji Zadań Rynkowych i Wizerunku Banku Spółdzielczego, Tadeuszowi Motowidle - Przewodniczącemu ZZ Górników JSW S.A „Zofiówka”, Stanisławowi Sputo - członkowi Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego „Niezależni”, członkowi Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Zaprzyjaźnionym z ZW „Wiolinki” autorom tekstów ich piosenek- Jadwidze Łopaciuk i Andrzejowi Ślakowskiemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego, naszemu absolwentowi, współorganizatorowi Konkursu „Wygraj sukces”- Jerzemu Maduzi, Lidii Różackiej - polonistce Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego, byłej uczennicy naszej szkoły, Katarzynie Barczyńskiej - dziennikarce portalu Jasnet. Niestety, nie wszyscy zaproszeni goście mogli świętować razem z nami. Urodzinowe życzenia przesłał nam z Delegatury KO, zastępca dyrektora Jan Bochenek, Dyrektor Maria Kucharska i pracownicy MBP, Radna Lucyna Maryniak oraz Pani Cecylia Kukuczka.

Dzień był pełen wrażeń. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św. koncelebrowaną przez Wikariusza Biskupiego ks. Marka Szkudło, Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, ks. Antoniego Pudlika i Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, ks. Antoniego Stefańskiego. Z tej okazji pojawiły się jubileuszowe wydania gazetek: "Nasza Buda" i "Małe Wiadomości". Mogliśmy wziąć udział w uroczystej akademii przygotowanej przez klasę 5b pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Zofię Mazur. Koncert pt. "Muzyczny Upominek" przygotował dla nas nauczyciel muzyki Jakub Moroń, wraz ze swoimi jazzowymi przyjaciółmi. Na koncert zaprosiły nas również dziewczyny z ZW „Wiolinki”, pod kierownictwem Henryki Moroń. Podczas koncertu zaprezentowały się także jego byłe członkinie, a wśród nich siostry Ada i Gosia Jędrzejak, Martyna Kowalczyk i niesamowity duet Dominika Kozak i Emilia Rabczak. Podczas kuluarowych spotkań mogliśmy zobaczyć wystawę zdjęć Stanisława Sputo dokumentujących historię budowy szkoły i osiedla „Barbary”, archiwalną wystawę zdjęć pracowników i absolwentów oraz kronik szkolnych przygotowaną przez Barbarę Maj, wystawę obrazów nauczyciela plastyki Renaty Dziadek, wystawę prac plastycznych jej podopiecznych i prac Koła Artystyczne Inspiracje Ireny Gregorczyk, wystawę trofeów artystycznych ZW „Wiolinki” i DzZT „Zez” Grażyny Gregorczyk. Popołudniowe spotkanie nauczycieli z byłymi pracownikami szkoły umilił wesoły quiz ze znajomości historii placówki, przygotowany przez Annę Sojkę, Elżbietę Kulak i Alicję Mleczko. Za doznania smakowe odpowiedzialna była Barbara Maj, która z pomocą „Głodomorka”, nauczycieli, księgowej i rodziców przygotowała fantastyczny bufet. Z tego miejsca szczególnie dziękujemy Kazimierze Sunicie, Annie Zapale, Irenie Niczyporowskiej, Monice Mice, Magdzie Sitek, Małgorzacie Olborskiej, Agnieszcze Grochowolskiej, Monice Ludwiczok, Magdalenie Załęskiej, Marzenie Szewczuk, Agnieszce Mańce, Alicji Walęckiej i Patrycji Jaros. Piekarni Pani Emilii Kristof bardzo dziękujemy za okazały i pyszny tort urodzinowy!

Proszę, zobaczcie co się u nas działo!

Przywitanie gości:

Uroczysta akademia: