Skontaktuj się z Nami

Jesteś w: www.sp12jastrzebie.neostrada.pl » AktualnościZAWOŁANIE:

"Stań na wysokości zadania i osiągaj szczyty swoich możliwości"MENU:

» AktualnościSTATYSTYKI:28 kwietnia 2017r.
Finał XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Polskiego z Elementami Edukacji Regionalnej Mistrz Języka Polskiego

  Finał XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Polskiego z Elementami Edukacji Regionalnej Mistrz Języka Polskiego 27 kwietnia po raz jedenasty odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Polskiego z Elementami Edukacji Regionalnej Mistrz Języka Polskiego. Poprzedziły je pisemne eliminacje z zakresu gramatyki, frazeologii i ortografii. W finale wzięło udział 25 uczniów z siedmiu jastrzębskich podstawówek, którzy pod kierunkiem swoich pań polonistek przygotowali wypowiedź ustną na jeden z zaproponowanych przez panią Grażynę Lyskę tematów:
1. Dawno, dawno temu na Śląsku… – szlakiem skansenów górnictwa i zabytków techniki na Śląsku.
2. Miejsce z historią – zamki, dworki, pałace…
3. Twórcy ludowi – pieśniarze, gawędziarze…
4. Polska Akcja Humanitarna – misja i działalność Janiny Ochojskiej (pomoc dla Syrii).
W tym roku po raz pierwszy uczestnicy konkursu mogli też wzbogacić swoją wypowiedź o prezentację multimedialną, z czego większość z nich nie omieszkała skorzystać. Jury w składzie: Romana Konikowska, Zofia Mazur , Aneta Piotrowska miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ większość finalistów była znakomicie przygotowana, o czym świadczą niewielkie różnice w punktacji i liczba nagrodzonych. Mistrzem , a właściwie MISTRZYNIĄ JĘZYKA POLSKIEGO ANNO DOMINI 2017 została Julia Twaróg z SP nr 9, drugie miejsce zajął Kamil Kliś z SP nr 6 (wspaniale władający gwarą śląską!), a cztery (!) trzecie miejsce przypadły: Alicji Jabłońskiej (SP 6), Oliwii Grochowskiej (SP 9), Kindze Michalak i Hannie Podeszwie z SP nr 1. Jury przyznało też cztery wyróżnienia: Paulinie Wojtalik (SP10), Zuzannie Żmudzińskiej (SP15) i Paulinie Przeliorz (SP18). Nasi uczniowie (Anna Cyrulik, Anna Mosoń, Dominik Wrzeszcz i Szymon Załęski)zaprezentowali się całkiem nieźle, niestety, zabrakło im trochę szczęścia. Tradycyjnie już uczestnicy konkursu oraz ich opiekunki wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Irenę Gregorczyk, a ich zmagania wzbogacił występ młodszych „Wiolinek” przygotowanych przez panią Henrykę Moroń.
Gościem specjalnym tegorocznej edycji był pan Paweł Jagodziński, przewodniczący Rady Osiedla „Barbary”, która ufundowała wszystkim drobne upominki, natomiast nagrody dla zwycięzców i poczęstunek zakupiono z funduszy naszej Rady Rodziców.
© 2004 - 2005 Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jerzego Kukuczki w Jastrzębiu Zdroju