Jak schudnąć z twarzy?

1 Cze

Twarz odgrywa znaczącą rolę w naszym wyglądzie. To właśnie na nią zwracamy największą uwagę, gdy kogoś poznajemy. Niektórzy twierdzą nawet, że z jej kształtu można wyczytać informacje na temat kondycji naszego zdrowia…. a nawet cech charakteru! Przykładowo, zdaniem starożytnych myślicieli: duże oczy  świadczą o wrażliwości i otwartości na świat. Z kolei małe usze o skłonnościach do zamartwiania się. Natomiast o czy mówi okrągła twarz? O zamiłowaniu do słodyczy? Niekoniecznie.

Szczupła twarz nie zawsze idzie w parze ze szczupłą sylwetką. Pomimo utraty kilogramów, pozostaje pełna. Pyzate policzki czy podwójny podróbek z pewnością nie dodają pewności siebie. Owszem są na swój sposób urocze, ale bardziej u dzieci niż u dorosłych. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zniwelować ten efekt.

Jak schudnąć z twarzy? Ogranicz spożycie soli 

Sól sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie, w wyniku czego nasza twarz wygląda na spuchniętą i obrzmiałą. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzienna dawka nie powinna przekraczać 5-6 g na dobę. Tymczasem okazuje się, że statystyczny Polak zjada trzy razy więcej soli! Czym ją zastąpić? Istnieje wiele smacznych zamienników. Aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem będą zioła, które oprócz walorów smakowych pełnią wiele innych ważnych z punktu widzenia zdrowia funkcji.

 • wspomagają pracę wątroby
 • oczyszczają organizm z toksyn
 • przyspieszają przemianę materii
 • usprawniają prace jelit

W Twojej kuchni nie może zabraknąć:

 • czosnku
 • imbiru
 • pieprzu kajeńskiego
 • majeranku
 • kopru włoskiego
 • słodkiej papryki

Ogranicz spożycie cukru

Cukier działa mniej więcej w taki sam sposób, jak sól. Zatrzymuje wodę w organizmie. Dlatego powinniśmy go znacząco ograniczyć. Zdecydowanie wyjdzie nam to na dobre. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kwestię wyglądu, ale przede wszystkim naszego zdrowia! Cukier jest bardziej uzależniający niż heroina! Zdaniem Roberta Lustig’a z University of California w San Francisco jego sprzedaż powinna być zakazana! Czym zastąpić słodkie,białe kryształki? Na rynku można znaleźć całkiem sporo zamienników cukru, których można używać, nie obawiając się o swoje zdrowie i figurę.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że cukier sam w sobie nie jest dla nas największym problemem. Bardziej frapującą zagwozdką są słodycze, a konkretnie czekolada…. bez której większość z nas nie wyobraża sobie życia! Czy mam na nią jakiś sposób? Oczywiście, że tak. Istnieje całe mnóstwo przepisów na zdrowe i słodkie przekąski, które z powodzeniem zastąpią kupną Milkę. Poniżej zamieściłam jeden z moich ulubionych.

Czekoladowe Brownie

 • puszka czerwonej fasoli
 • 2 jaja
 • jeden słodki banan – najlepiej takie z czarną skórką
 • 1,5 łyżki kakao
 • 1/4 szklanki erytrytolu zmielonego na puder
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 1,5 łyżki olejku kokosowego

Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni. W następnej kolejności płuczemy fasolę. Przesypujemy ją do dużej miski i traktujemy blenderem. Dodajemy do niej resztę składników i jeszcze raz blendujemy. Gotową masę przelewamy do małej keksówki. Pieczemy przez ok. 40-60 minut!

Ogranicz spożycie alkoholu

Alkohol podobnie jak sól i cukier, sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie. Bez względu na to czy wypijesz lampkę wina czy szklankę piwa, efekt zawsze będzie taki sam. Czerwona i opuchnięta twarz! Jedynym słusznym zamiennikiem napojów wysokoprocentowych jest woda!

Pij więcej wody!

Więcej? To znaczy ile? Minimum 2 litry dziennie! Woda jest niezbędna do utrzymania dobrej kondycji organizmu. Odpowiada za szereg przemian w nim zachodzących, m.in. za wydalanie toksyn. Dzięki niej nerki pracują na najwyższych obrotach, zapobiegając tym samym gromadzeniu się wody w tkankach.

woda

Pij herbatki ziołowe!

Przygotowałam dla Ciebie trzy konkretne propozycje, dzięki którym pozbędziesz się nadmiaru wody z organizmu.

 • Napar z pokrzywy
 • Napar z imbiru
 • Zielona herbata

Przestań się garbić!

Zła postawa ciała sprawia, że twarz wygląda na grubszą niż jest w rzeczywistości. Trzymaj zatem głowę prosto, a ramiona odchyl do tyłu. Podwójny podbródek od razu stanie się mniej widoczny.

Przyjrzyj się swojej apteczce

Stosowanie niektórych leków może sprzyjać powstawaniu opuchlizny. Zanim zdecydujesz się na połknięcie jakiejkolwiek tabletki, zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania.

Ćwicz mięśnie twarzy

Ćwiczenia to bardzo dobry sposób na odchudzanie twarzy. Tak samo jak sport pomaga zrzucić nadmiar kilogramów, gimnastyka twarzy pomaga ją wyszczuplić i ujędrnić. Poniżej znajdziesz listę tych najbardziej popularnych ćwiczeń.

 • Wymawianie samogłosek
 • Dziubek
 • Nabieranie powietrza w usta

Wykonując je regularnie, możesz liczyć na:

 • likwidację podwójnego podbródka
 • ujędrnienie skóry
 • zmniejszenie opuchlizny pod oczami
 • wygładzenie zmarszczek
 • poprawę kolorytu

Jedz dużo warzyw i owoców

Owoce i warzywa zawierają dużo błonnika, który oczyszcza organizm z toksyn. Zadbaj o to, aby to właśnie one stanowiły zdecydowaną większość Twojego menu.

warzywa

Opuchnięta twarz – jak jeszcze możesz sobie pomóc?

 • Okład z surowego ziemniaka – ziemniaka zetrzyj na tarce, a następnie nałóż na twarz. Zmyj po 15 minutach.
 • Okład z herbaty – zaparz dwie saszetki herbaty i zaczekaj aż ostygną. Nałóż na twarz. Usuń po 15 minutach.
 • Masaż twarzy – rytmiczne opukuj opuszkami placów twarz. W ten sposób usprawnisz przebieg limfy.
 • Zimny okład – zimny okład zmniejszy obrzęk.

Opuchnięta twarz – środki ostrożności

Opuchlizna twarzy może być manifestacją wielu chorób:

 • niedoczynności tarczycy
 • niewydolności nerek
 • niedoczynności nadnerczy

W takiej sytuacji, należy jak najszybciej skontaktować się lekarzem i podjąć odpowiednie środki zaradcze. Pamiętajmy jednak, że odchudzenie pojedynczych partii ciała nie jest do końca możliwe, tak jak np. nie da się schudnąć wyłącznie z brzucha. Podczas redukcji wagi gubimy kilogramy proporcjonalnie z całego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *