Czy młody jęczmień wspomaga odchudzanie? Sprawdzamy działanie rośliny

30 Kwi

Aktualnie młody jęczmień stał się składnikiem wielu popularnych tabletek wspomagających odchudzanie. Co więcej, na forach i w sieci aż kipi od opinii, które mówią, że ta roślina rzeczywiście wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów. Nasza redakcja postanowiła jednak to sprawdzić. Czytaj dalej i dowiedz się, czy regularne spożywanie młodego jęczmienia rzeczywiście wspomaga odchudzanie.

Młody jęczmień – o roślinie

Młody jęczmień to proszek, który powstaje po zmieleniu liści jęczmienia. Najczęściej mieli się siedmiodniowe rośliny. Warto wiedzieć, że w czasie wzrostu jęczmień straciłby na wartości. Dlatego właśnie ucina się aż tak młode liście. To sprawia, że otrzymujemy produkt z pełną gamą wartości odżywczych. Roślina została już doceniona w starożytności. W Babilonie używano jej jako środek płatniczy, a w Chinach do tej pory jest postrzegana jako symbol męskiej potencji, siły i witalności.

Młody jęczmień – skład

Jednymi ze składników rośliny są żelazo, magnez, wapno i cynk. Jak się okazuje roślina posiada niemal 30 razy więcej wapnia i białka niż mleko. Oprócz tego jęczmień posiada w swoim składzie wiele antyoksydantów, a wśród nich najważniejszymi są beta-karoten i witamina C. Tej ostatniej roślina w swoim składzie ma znacznie więcej niż znana wszystkim pomarańcza. To także bogate źródło błonnika pokarmowego oraz chlorofilu, czyli organicznego związku chemicznego. Nazywany jest on płynnym słońcem, ponieważ jego regularne zażywanie daje podobne samopoczucie i dużą witalność. To także roślina idealna dla uczulonych na gluten. Wczesne zerwanie i zmielenie młodego jęczmienia sprawia, że ta substancja nie zdąży się w nim jeszcze wytworzyć.

Młody jęczmień – właściwości i działanie

Liczne badania wykazały, że młody jęczmień w swoim składzie podobny jest do hemoglobiny. Dzięki temu sprawdzi się idealnie do usprawnienia pracy serca i układu krążenia. Zawarty w roślinie chlorofil działa przeciwzapalnie, dezynfekująco i goi rany. Dla osób odchudzających się istotne będzie to, że młody jęczmień wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Co więcej, oczyszcza organizm ze złogów i toksyn, likwiduje wolne rodniki, więc zapobiega starzeniu się skóry i organizmu, a nawet dodaje energii. Napój z młodego jęczmienia postawi Cię na nogi szybciej niż mocna kawa, a przy okazji będzie bezpieczny dla Twojego serca. Dzięki zawartości błonnika pokarmowego roślina wspomaga także proces trawienia. Przyspiesza metabolizm i usuwa z krwi nadmiar złego cholesterolu. Pomóc może także osobom borykającym się z brzydkim zapachem z ust. Płukanie jamy ustnej roztworem z młodego jęczmienia ogranicza rozwój bakterii i działa odświeżająco. To także produkt, który jest stosowany w profilaktyce przeciwnowotworowej. Niektóre z kobiet stosujące młody jęczmień regularnie zauważają znaczą poprawę kondycji swojej skóry, włosów i paznokci. Młody jęczmień radzimy także włączyć do diety osobom, które mają anemię, problemy skórne, zaparcia czy cukrzycę.

Młody jęczmień – badania potwierdzające jego skuteczność

Młody jęczmień badano już m.in. pod kątem jego działania na diabetyków. Przez 4 tygodnie testowano roślinę na grupie osób z cukrzycą. Niektórym z badanych podawano sok z zielonego jęczmienia dwa razy dziennie. Jak się okazało u osób, które dostawały odpowiednią dawkę tego napoju każdego dnia, zaobserwowano znacznie skuteczniejsze i szybsze zwalczanie wolnych rodników. To oczywiście zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby naczyniowe. Kolejne badania nad młodym jęczmieniem i jego wpływem na ludzkie zdrowie przeprowadził dr Yoshihide Hagiwara. Po analizie ponad 150 roślin pod kątem pozytywnego wpływu na leczenie ludzkich dolegliwości, młody jęczmień znalazł się w czołówce. Jak twierdzi naukowiec składniki tej rośliny wspomagają całkowitą regenerację naszego organizmu.

Czy młody jęczmień wspomaga odchudzanie?

Duża zawartość błonnika, który znajdziemy w sproszkowanym jęczmieniu, wpływa korzystnie na oczyszczenie układu pokarmowego. Oprócz tego roślina przyspiesza przemianę materii i reguluje rytm wypróżnień. Istotne jest również to, że dodaje ona energii. To przekłada się na ćwiczenia, których możemy wykonywać więcej, a przy okazji szybciej spalać zbędne kalorie.

Młody jęczmień – jak spożywać?

Aby wspomóc swoje odchudzanie i osiągnąć optymalne efekty, należy każdego dnia włączyć do swojej diety 2 łyżeczki sproszkowanego jęczmienia. Oczywiście z proszku przygotowujemy sok. Wystarczy, że połowę dawki zalecanego dziennego spożycia produktu, rozpuścisz w jednej szklance wody. Tak powstała mieszanka smakuje podobnie do zielonego groszku lub szpinaku.

Młody jęczmień jakiś czas temu zrobił furorę i stał się jednym z super foods, które warto włączyć do swojej diety, gdy borykasz się ze zbędnymi kilogramami. Roślina oczyści organizm, przyspieszy przemianę materii, pomoże szybciej spalić tkankę tłuszczową oraz wiele, wiele innych. Regularne spożywanie tego produktu w połączeniu ze zdrowym trybem życia, aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą, potrafi przynieść szybko widoczne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *