22, 23 listopada 2016r.
IX Regionalny Konkurs Piosenki "Śpiewać każdy może"

Zespół Wokalny "Wiolinki" działa aktywnie i znowu ma powody do radości. Dwie solistki zostały laureatkami IX Regionalnego Konkursu Piosenki "Śpiewać każdy może" w Knurowie. Przesłuchania trwały 2 dni (22 i 23 listopada br.). ZW "Wiolinki", Szkołę Podstawową nr 12 im. Jerzego Kukuczki, a także miasto Jastrzębie-Zdrój reprezentowała grupa 5-osobowa w składzie: Wiktoria Budny (lat 9), Victoria Pustelak (lat 9), Julia Kwieć (lat 11), Dominika Filipek (lat 11) i Julia Noszczyk (lat 12). Były to występy solowe, każdy uczestnik śpiewał jeden utwór. Jury najwyżej oceniło piosenkę "W listopadzie" w wykonaniu Julii Kwieć, przyznając I miejsce w kategorii klas 4-6 oraz "Na całym świecie mama" zaśpiewaną przez Victorię Pustelak - III miejsce w kategorii klas 0-3. Wszystkie solistki, bez względu na zajętą pozycję, zaprezentowały się doskonale i zasługują na pochwałę oraz serdeczne gratulacje. Dziękujemy także Rodzicom za podwiezienie dzieci do Knurowa.
Opiekunowie "Wiolinek" - Henryka i Jakub Moroń